Jak zmierzyć rozmiar stopy

 

Jak mierzyć stopę i jak dobrać rozmiar buta?

W graficznym skrócie robimy to tak...

Jeżeli nie jesteś pewien jaki rozmiar obuwia będzie dla Ciebie odpowiedni, możesz to w bardzo szybki i prosty sposób sprawdzić. Wystarczy zmierzyć swoje stopy w zaprezentowany poniżej sposób.
Potrzebne do tego będą: biała kartka papieru (format A4), taśma klejąca, ołówek i miarka.

1. Przyklej kartkę papieru do podłogi taśmą klejącą.

2. Postaw swoją stopę centralnie na kartce i precyzyjnie obrysuj ją ołówkiem do okoła. W ten sposób powinieneś otrzymać dokładny kształ swojej stopy.

3. Miarką zmierz długość stopy. Pod uwagę weź najbardziej skrajne punkty długości stopy. Zapisz wynik.

4. Podobnie zmierz szerokość stopy w najszerszym jej miejscu. Zapisz wynik.

Analogicznie zmierz drugą stopę i zbierz wszystkie wyniki.

Może być tak, że wymiary obu Twoich stóp będą się od siebie różniły. Należy wówczas, jako rozmiar, przyjąć rozmiary większej stopy. Trzeba też przy tym pamietać, że obuwie, z reguły powinno być o ok. 0,5 cm większe od stopy.

Znając już swój rozmiar stopy, można dobrać dla siebie odpowiedni rozmiar buta. Pamietaj jednak, że rozmiary obuwia różnych producentów różnią się od siebie. Dobierając rozmiar, należy sugerować się tabelą rozmiarów tego producenta, którego buty chcemy kupić. Inaczej mówiąc, dany rozmiar buta u różnych producentów może mieć różną wielkość i niekoniecznie będzie na Ciebie pasował.

:)

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Dowiedz sie wiecej tutaj: polityka prywatnosci.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.